The Worlds Coolest Petrol Station

IMG_6492.jpg

Vai tu spēj iedomāties benzīntanku, kas visnotaļ ir kas vairāk kā tikai benzīntanks? Varu derēt, ka ne. Vismaz pirms tu neesi iepazinies ar šo mākslas darbu, ko ir projektējis dānu arhitekts Arne Emil Jacobsen 1936. gadā. Izcils funkcionālisma piemērs, ko ir vērts apskatīt, ja esi Kopenhāgenā.

/

Have you ever thought of a gas station as a piece of art? I bet you haven't. At least I didn't before I knew about this masterpiece designed by Arne Emil Jacobsen in 1936 - a beautiful example of the functionalist style typical of that time. 

Dāni šo benzīntanku ir iesaukuši par Sēni (domāju, ka iemesls ir ācimredzams). Es esmu vienmēr apbrīnojusi finkcionālismu - tīras formas un vienkāršība, kas spēj atstāt tik lielu iespaidu uz cilvēku. Tas pats ir ar šo ēku. Faktiski, veidota no divām formām, tā "runā" tik skaidru valodu. 

/

The petrol station has a nickname Paddehatten, the Mushroom, because of its ellipse-shaped canopy roof. It is such a clean and pure building. Saying "Less Is More" really reflects to this station. Moreover, it is now a class A historic monument. 

IMG_6502.jpg

Ja nu esi Kopenhāgenas rajonā un domā par benzīntanka apskatīšanu, es iesaku braukt ar velosipēdu. Ceļš ir ļoti skaists un patīkams. Ir ko redzēt gan dabas mīļiem, gan arhitektūras mīļiem! ;) 

/

Aside from the gas station the way up there is so beautiful, so I strongly suggest to take bicycle! No regrets, I promise ! ;) 

xx,Z